agrottera

Predaj jahniat a oviec

Firma Agroterra od sa počiatku svojho vzniku v roku 1995 venuje chovu oviec a podporuje nádhernú tradíciu ovčiarstva na Slovensku. V uplynulých rokoch sme chovali najmä krížencov oviec merino il de france a suffolk, aktuálne prechádzame na chov plemena lacaune. Sme hrdí na to, že kŕmenie chovaných zvierat dokážeme zabezpečiť z vlastných zdrojov pomocou dopestovaných krmovín z našej produkcie. Spoločnosť Agroterra celkovo obhospodaruje približne 900 ha pôdy a z toho je 230 ha pokrytých trávnatým porastom. Tieto pozemky využívame počas celej letnej sezóny na pasenie oviec, vďaka čomu dokážu ovečky produkovať mlieko s vysokým podielom mnohých zdravie prospešných látok. 

Ovčie mlieko obsahuje množstvo vitamín B2, ktorý podporuje najmä rast, zdravú kožu, vlasy aj nechty a prispieva aj k udržiavaniu dobrého zraku. Okrem toho obsahuje aj ďalšie vitamíny zo skupiny B, ako je B1 a B3 a mnohé minerálne látky, ako je vápnik, fosfor a zinok. Ovčie mlieko má upokojujúce účinky na črevnú mikroflóru a je ľahko stráviteľné. Keďže sa naše ovečky pasú po celé leto na zakvitnutých lúčnych stráňach Gemeru, spájajú pritom množstvo liečivých rastlín, ktoré majú blahodarný účinok aj na ich mlieko. Ovce nám poskytujú aj kvalitnú vlnu, z ktorej možno vyrábať množstvo skvelých produktov. Na predaj ponúkame výlučne ovečky z nášho vlastného chovu, ktoré kŕmime krmivom z našej produkcie a ktoré spásajú naše lúčne pozemky. 

Ďakujeme vám za vašu doterajšiu priazeň a možnosť spoznať množstvo skvelých ľudí, s ktorými sme sa stretli počas našej pôsobnosti. Našou víziou do budúcnosti je pokračovanie v chovateľskej činnosti a rozšírenie chovu s novým ovčím plemenom lacaune, ako aj neustále zlepšovanie všetkých používaných postupov a technológií. Zároveň sme radi, že popri týchto inováciách môžeme aj naďalej pestovať a podporovať tradičné slovenské ovčiarstvo, ktoré sa dotýka srdcí mnohých z nás.

predaj jahniat a oviec

Galéria

chov oviec
chov jahniat
jahňa predaj
predaj jahniat
ovce na predaj
jahnata predaj
jahňa predaj
chov oviec v malom
predaj jahniat z dvora
gemerské ovečky
Náš ovčín je dodávaťeľom mlieka pre výrobu produktov zo 100 % ovčieho mlieka pod značkou GEMERSKÉ OVEČKY.